ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: Konzervatívci
autor: jg
pridané: 22-05-2009 20:14


Co ma byt? No predsa dokumentovanie, ze termin "inicializacia nasilia" je bezne pouzivany pri definici libertarianskych principov, a ze vy absolutne nechapete, co ten termin znamena. To je vsetko. Nestaci vam to?

Ak niekto dostatocne dokazal, ze je v libertarianizme naprosto nekompetentny, tak ten, kto nechape ani pojem inicializacie nasilia, nehovoriac o trivialnych protireceniach, ktore vas uhryznu do zadku, len co zo seba vysukate dve vety.
Co sa tyka vasho odkazu na lavicovych libertarianov, tak hne d v prvej citacii:
"Left-libertarianism is a growing tendency amongst certain people identifying as libertarian who challenge many of the prevailing views and attitudes held by most libertarians,..."
autor priznava, ze vraj vacsina libertarianov sa s ich lavicovymi myslienkami nestotoznuje. Nehovoriac o tej hromade protirecivych nezmyslov, ktore produkuju lavicovi libertariani, ked sa snazia aspon trochu koherentne zadefinovat svoje principy, ak vobec nejake maju. Ide o jasnych socialistov, ktori sa z nejakeho nejasneho dovodu rozhodli povazovat sa za libertarianov, aj ked su v zjavnej opozicii proti zakladnym principom libertarianizmu.

Vam by malo byt v prvom rade nevolno z tych protireceni vo vasej vlastnej hlave. Ako moze niekto maximalizovat slobodu v socializme, kde dochadza k nasilnemu prerozdelovaniu? Mate vobec ponatie, co maximalizacia je? Ako mozete maximalizovat slobodu, ked nie ste ochotni (lavicovi ze vraj libertariani) dovolit testovat rozne alternativy spolocnosti? Nemate najmensie ponatie, co je to sloboda. Ste iba nafukany zamindrakovany pozer, ktory nedokaze logicky konzistentne rozmyslat.

Broad spektrum moze podla vas znamenat aj potlacanie slobody nevinnych? Tym sa snad sloboda maximalizuje? Koho sloboda? Napriklad parazitov na state, ktori sa tvaria, ze dohliadaju na ludske prava a pritom nemaju problem s nasilim proti nevinnym?

Pokial viem, tak Graham sa pokusil spisat historiu anarchizmu a zahrnul tam aj libertarianizmus. To vobec nic rozhodnutelne o tom, co je libertarianizmus nehovori. Kazdy sa pri vagnom SIROKOM SPEKTRE potom moze oznacit za libertariana a tvrdit, ze on maximalizuje slobodu. Hlavne ked to nie je mozne v realite porovnavat, ked sa mu svoj system podari druhym nanutit. Vasa ideologia nema s maximalizaciou slobody absolutne nic do cinenia. Keby ste nieco take naozaj chceli, tak by ste nemali problem so slobodou inych, ktori neuberaju slobodu vam. Co evidentne mate.

V Afrike nie je splneny doslova ani jeden atribut z definicie kapiatalizmu. Vy nie ste schopny tu definiciu zda sa ani len precitat, nieto este pochopit.

To si mam akoze definiciu libertarianizmu a kapitalizmu vymysliet sam, tak ako to demagogicky a hlavne "originalne" robite vy vo svojich socialistickych dogmatickych a silne nekonzistentnych nezmysloch?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group