ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

"Konzervativna politika" a KDS
autor: LIBERTARIAN
pridané: 22-05-2009 12:31


"Konzervativna politika" a KDS
- v minulosti odmietali slovenskí katolici VOJENSKU SLUZBU na zaklade VYHRADY SVEDOMIA, na zaklade odmietania "vziat do ruky zbran" , pretoze zbran je nastroj na zabijanie.
Teraz navrhuju NAJkatolickejsi NAJkonzervativnejsi katolici zakon o dobrovolnej vojenskej sluzbe s odôvodnením :

"12. máj 2009 (TS KDS) - Poslanci NR SR z KDS Vladimír Palko, František Mikloško, Pavol Minárik, a Rudolf Bauer dnes predložili do parlamentu návrh zákona o dobrovoľnej vojenskej službe. „Je zrejmé, že profesionálna armáda nestačí na obranu vlasti. Vojna nám momentálne nehrozí, ale krajina musí byť na ňu pripravená vopred“, povedal dnes novinárom na tlačovej besede predseda KDS Vladimír Palko.
Podľa Palka nie je dnešná mladá generácia pripravená na ochranu vlasti, preto nikto z jej radov, že okrem profesionálnych vojakov, nemá potrebný vojenský výcvik. „Obrana vlasti je podľa Ústavy SR povinnosťou a vecou cti. V tom prípade by však štát mal dať tým, ktorí chápu obranu krajiny ako vec cti možnosť, pripraviť sa na túto úlohu“, myslí si Vladimír Palko.
Tlačovej besedy sa zúčastnil ako hosť aj Ján Čarnogurský, ktorý sa podieľal na príprave zákona. Čarnogurský zdôraznil, že „dobrovoľná vojenská služba nemá byť náhradou, ale iba doplnkom profesionálnej armády.“
Podľa Jána Čarnogurského „návrh zákona umožňuje, aby otázka obranyschopnosti štátu nezostala iba vecou 15 000 občanov z päť miliónového štátu, ale aby sa stala vecou o ktorej môže uvažovať každý občan – muž aj žena.“ "

Aj toto patri k odrazeniu sa odo dna ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group