ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: Konzervatívci
autor: Ladislav Kováčik
e-mail: ladislavkovacik@centrum.sk
webstránka: http://kovacik.bigbloger.lidovky.cz
pridané: 22-05-2009 11:58


No, pozrite sa, ja začínam mať pocit, že Slota momentálne štve asi všetkých národovcov, ktorí nie sú v SNS (a stavím sa, že aj časť tých, čo v tejto strane sú). Nedávno to bolo pekne vidieť na diskusnom fóre národne orientovaného združenia, ktorého som členom.

Aj ja patrím medzi tých, čo Slotu dlhodobo považujú za problematického. Považoval som ho za takého aj v roku 2006, keď som volil jeho stranu. (Jeho som pochopiteľne nekrúžkoval.) Vychádzal som z toho, že v roku 2005 sa strana celkom principiálne postavila proti tzv. euroústave a kľudne mi môžete prirátať ako dôvod mojej voľby aj určitý sentiment k tejto strane, ktorá sa vždy hlásila k národným hodnotám, ktoré mi vždy boli blízke. Žiadna iná strana sa tak výrazne k týmto hodnotám nehlásila.

Čo sa týka Maďarov, osobne s nimi nemám problém, aj keď žijem na mierne zmiešanom území. Istý čas som sa dokonca učil po maďarsky. Osobne si myslím, že keby ste študovali program SNS, dospeli by ste k záveru, že nie je nejak zvlášť protimaďarský. Protimaďarské boli maximálne niektoré výroky jej predsedu, aj to si skôr myslím, že boli namierené skôr proti SMK, než proti maďarskej menšine. (Porovnajte si to napr. s prevolebným klipom českej Národnej strany o Rómoch.)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group