ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm JG
autor: LIBERTARIAN
pridané: 22-05-2009 10:24


sarkozy :
"Problémom je, že človeka ktorý by sa vzdal svojich občianskych povinností a tým aj práv, by mohol občan beztrestne zabiť (ako otroka v antike) a súd by ho nemohol odsúdiť (keďže obeť sa vzdala práv). Takže by ešte možno nastúpila súkromná služba , ktorá by pomstila neobčana za peniaze, ale voči tejto by musel štát postupovať ako voči zločineckej organizácii, lebo by útočila na občana, ktorý neporušil zákon."
- toto dufam nemysliš važne ! To fakt si nevies predstavit SPRAVODLIVOST bez pojmu STAT ?
Podla tvojho uvazovania by dnes mohol Slovak zabit Brazilcana v Prahe, a nik by to nemohol trestat, lebo podla teba Brazilcan ani Slovak nespadaju pod česke zakony. Brazilcan NIE JE s ceskym statom vo vztahu OBCAN-STAT , takze ho "nemozno" chranit ???
Terajsie STATy tiez nie su navzajom v nejakom PODRIADENOM a NADriadenom vztahu, a predsa kadejake DOBROVOLNE zmluvy si vytvaraju.
Nik predsa NEVYLUCUJE dobrovolne zmluvy medzi clovekom a roznymi spolocenstvami, poistovnami, spolkami,.... Ale iba DOBROVOLNE , zmluvne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group