ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm JG
autor: tralos
pridané: 22-05-2009 8:26


JG, citaj pozornejsie, pisem tam s tym dietatom ze opravnene, mozno som to mal viac zvyraznit.

Napriklad ak 10 rocne dieta fajci v autobuse a nastupi jeho otec, bude z jeho strany nespravodliva inicializovania nasilia, ak dietatu da pohlavok? Dieta predsa nemusi suhlasit ani s tym, ze nemoze fajcit a ani s tym, ze v autobusoch sa nefajci. Bude k tomuto donutene fyzickou silou a to bez toho, aby dieta podpisalo dobrovolne daku zmluvu. Je to vsak dovod aby pohlavok rodica dietatu bol na zaklade apriorneho odmietnutia inicializacie nasilia odmietnuty?

K tym milencom, moc ma rozne variacie. Co ked partner vyuzijuc svoju dominanciu vo vtahu obohati toho druheho o zazitky z cestovania, z dobreho filmu alebo z vysokohorskej tury? Moc nie je len nasilie, dominancia a mocenske vztahy maju rozne podoby a ked som hovoril o mileneckom vztahu, nehovoril som primarne o fyzickom nasili ale o casto sa vyskytujucom sa jave, ze vo vztahu je jeden dominantnejsi a silnejsi a ze teda ma akoby moc nad tym druhym a v mnohom urcuje to, ako sa ten druhy bude chovat, aky bude mat program a ako sa bude dalej vyvijat jeho zivot. Nema moc nad druhym pod tymto zornym uhlom pozitivne crty, kedze formuje, vytvara nove zatiky a obohacuje druheho?

A ucitel a ziak- nie je ziak v moci ucitela, ked ucitel moze svojim rozhodnutim o vysledku skusky urcit dalsie smerovanie ziaka? A nema ucitel nad ziakom moc aj v tom, ze vybera ucivo, ktore od ziaka bude vyzadovat, cim formuje jeho nazory? A nema nakoniec ucitel nad ziakom moc aj v tom, ze ako poedagog aj vychovava a ako ten, co ma v tomto vztahu autoritu moze ziaka formovat?

Je vsak toto zle, ked ucitel ako ten co viac vie a ma viac odzite ziaka usmernuje, vyuziva nad nim moc a tym meni jeho zivot?

Neviem preco by mala byt moc zuzena len na nasilie a preco by moci nemohlo byt priznane aj pozitivne posobenie na tych, ktori su jej v roznych podobach vystaveny.

romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group