ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: Konzervatívci
autor: jg
pridané: 22-05-2009 6:31


"Jedinec ma podla mna elementarne pravo adekvatneho odporu na udrzanie si vlastnej slobody. Vy mozete namietnut, ze takto sa rodia diktatori, ale ja si nerobim iluzie, ze nasilie sa da z ludskej povahy len tak magicky efektivne vymazat nejakym "zakonom o zakaze nasilia" ci "protinasilnickou instituciou." Cim by taka institucia proti nasiliu vedela adekvatne zakrocit, ak nie zase len nasilim a opresiou."

Vy naozaj nechapete, ze hovorim o INICIALIZACII nasilia a nie o nasili ssmotnom, ktore je pri obrane naozaj legitimne? Aby to bolo jasne. Nasilie je legitimne pouzit ako reakciu proti inicializacii nasilia. Je mi teraz uplne jasne, ze nechapete zakladny princip libertarianizmu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group