ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm JG
autor: sarkozy
pridané: 22-05-2009 6:29


Zrejme "inicializáciou" smeruješ k tomu, aby sa občan mohol vzdať svojho občianstva a všetkého, čo s tým súvisí, čím by občianstvo stalo dobrovoľnou inštitúciou. Problémom je, že človeka ktorý by sa vzdal svojich občianskych povinností a tým aj práv, by mohol občan beztrestne zabiť (ako otroka v antike) a súd by ho nemohol odsúdiť (keďže obeť sa vzdala práv). Takže by ešte možno nastúpila súkromná služba , ktorá by pomstila neobčana za peniaze, ale voči tejto by musel štát postupovať ako voči zločineckej organizácii, lebo by útočila na občana, ktorý neporušil zákon. Neviem, či by som vymenil teoretickú radosť z toho, že štát neiniciuje násilie za trvalý stav občianskej vojny.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group