ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: Konzervatívci
autor: jg
pridané: 20-05-2009 18:44


Vsak preco si myslite, ze som napisal, ze mi to pripada ako oxymoron?

No mne dava individualisticky libertarianizmus podstatne vacsi zmysel ako lavicovy libertarianizmus napr. Chomskeho, ktory totalne poprel najpodstatnejsi princip libertarianizmu - neinicializaciu nasilia.
Neviem ktorych libertarianov konkretne mate na mysli, co sa dopustili toho hrozneho zlocinu, ze isli volit nejake podla nich mensie zlo. Podaktori tu tiez rzmyslali nad volbou Gasparovica. :-)

Ja neviem a nebudem spekulovat ci by nejaka uroven trhovych vztahov bola mozna v anarchii. Vychadzam skor z toho, ze libertarianizmus nie je podla definicie anarchia, ale skor ma blizko k anarchokapitalizmu, co je dost podstatny rozdiel, pretoze v anarchokapitalizme je tiez nutne dodrziavat princip neinicializacie nasilia. To sa neda bez snahy vytvorit nejake dobrovolne financovane a institucie (tych legalnych oprat) pre ochranu pred zlocinom. To je dolezity aspekt, ktory vam zjavne unika. Taky system, ci uz ho nazveme libertarianizmom alebo anarchokapitalizmom sa nevytvori sam od seba (ak sa teda vobec niekedy vytvori). To je vidno aj v tej Somalii, ze to zdaleka take jednoduche nebude pretvorit anarchiu do anarchokapitalizmu. V Somalii nie je anarchokapitalizmus. Precitajte si definiciu anarchokapitalizmu. Nikto relevantny sa tam ani k AK nehlasi. Na to asi bude treba velku mieru snazenia od tych, ktori to budu naozaj chciet dosiahnut.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group