ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: Konzervatívci
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 20-05-2009 9:11


To o co sa pokusali komunisti napriklad tu nemalo s anarchiou nic spolocne, bol to iba totalitarne etatitisticky socializmus zalozeny na Marxisticko-Leninistickej doktrine. Tito sudruhovia sami regulerne potierali anarchistov.
Priklad zo sucasnosti : konzervativne etatisticky socdemak Paroubek da zmlatit hrstku antikapitalistickych technorebelov na Czechtek 2k5 a okomentuje ich "Jsou to nebezpecne anarchisticke zivly rozvracejici spolecnost." (a bez respektu k private property, vsak Jirko.)

"Libertarianizmus" vznikol ako anarchisticky cover pojem v 19.stor, ked boli anarchisticki myslitelia perzekvovani. Nastastie dnes sa lavicovi anarchisti uz nemusia skryvat za politicky korektne pseudopojmy a pokrytectvo mnohych sucasnych individualistickych libertarianov je na smiech, pretoze ich zivotny styl a ciny su priamo v rozpore s tym co hlasaju. Jeden den pindaju na to ako im politici vsade obmedzuju zivot a na druhy den idu volit do statneho aparatu, lebo ich manzelka dokopala alebo co. Tragikomicke osoby.

Netvrdim ze v anarchii by nejaka uroven trhovych vztahov nebola mozna, nemal by ju ani kto autoritativne zakazat. Ak by ju zakazal, uz by to nebola anarchia, len nejaka parodia na anarchiu. Individualisticka sutazivost bez legalnych oprat ale automaticky zaruci vzajomne vykoristovanie. Stredna Afrika je skvelym prikladom anarchokapitalizmu v praxi : vlada sa o nic moc nestara lebo je skorumpovana, pravne systemy su neefektivne, paramilitantski barbari tvariaci sa ze bojuju za slobodu nasilne najimaju detskych vojakov, PROFIT je ultimatna hodnota potrebna na prezitie a cely ten humus je financovany zapadnymi investormi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group