ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm
autor: jg
pridané: 19-05-2009 18:09


"Raz je stat mafia a potom mafia stat" To sa snad vylucuje? A pocitovat puto ku krajine predsa vobec neznamena pocitovat puto ku statu a uz vobec nie, ze su to nejake podmienujuce sa pojmy. To by ti vysvetlil kazdy druhy emigrant. Je to obrovsky rozdiel. Stat nepredstavuje tvoju rodinu, priatelov a ani kulturu ci prirodu. Obhajoba status quo je to, co obhajujes ty a aj to, co obhajovali volakedy otrokari. Mas zjavny problem s chapanim kontextu.

Ty neveris neodskusanym veciam, a preto mas pravo nanucovat "odskusane veci" druhym ludom? Priklad, ktoreho sa tak zufalo drzis nie je v Afrike vobec nicim mimoriadnym. Pod taktovkou statu sa na tom kontinenete diali a deju aj horsie veci. Logicky a faktami nemozes zdovodnit dva ani viac si navzajom odporujucich "argumentov". To je naprosty sarlatansky nezmysel. Ak ano, tak laskavo uved konkretny dokaz z reality.

A preco potrebujes velke lode? Vsak si vytvorete stat bez tych, ktori v nom nechcu participovat. To sa snad neda? Ak nebudu platit na stat, nebudu mat zaujem zdruzovat sa, tak im stat neposkytne sluzby. Ak budu sa dopustia zlocinu, tak vas stat ma pravo ich potrestat a aj na financnu kompenzaciu. Presne tak ako sa staty spravaju k cudzincom. Vies snad dokazat, ze by sa to nedalo? A aj keby si vedel, tak to este neznamena, ze mas pravo niekoho nasilim nutit sa s tebou zdruzovat.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group