ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

Konzervatívci
autor: Ladislav Kováčik
e-mail: ladislavkovacik@centrum.sk
webstránka: http://kovacik.bigbloger.lidovky.cz
pridané: 19-05-2009 11:55


Vzhľadom k tomu, že Slovenská národná strana svojou politikou konzervatívne hodnoty, ku ktorým sa hlási, zradila (podpora Lisabonskej zmluvy, vlažný postoj ku Gaburovmu návrhu zrušiť interrupcie) a Konzervatívni demokrati Slovenska sa spájajú do koalície s Občianskou konzervatívnou stranou, ktorá nereprezentuje žiadny poctivý konzervatizmus, len svetoobčiansky, neoliberálny a protislovanský (podpora bombardovania Juhoslávie v roku 1999) postoj, vidím ťažisko slovenského konzervativizmu v Kresťanskodemokratickom hnutí. Pánovi Hrušovskému prajem vysoký a zaslúžený dôchodok a pánovi Figeľovi pevné nervy. A tiež hrdosť! KDH sa nemusí tváriť donekonečna ako prívesok SDKÚ-DS. Naopak, som za to, aby kresťanskí demokrati zabojovali o post hlavného oponenta SMERu. Aj keď chápem, že to môže trvať desaťročia. Cesta určite nie je v hádzaní sa do náručia liberalizmu za každú cenu. Podpora Radičovej v prezidentských voľbách bola hrubá chyba, ale tak dúfam, že sa v KDH ešte nájde dosť zdravého rozumu a takéto postoje v hnutí opadnú. Figeľ má podobnú charizmu ako Hrušovský, voličky z radov dedinských babiek si teda celkom určite udrží. Ako získať ďalších voličov, nie je najľahšia otázka, ale rozhodne by som začal ospravedlnením za hlasovanie niektorých predstaviteľov KDH, ktorí v roku 1999 umožnili prelety stíhačiek NATO, ktoré potom bombardovali spomenutú Juhosláviu. Minimálne môj hlas by tým pravdepodobne získali. Možno by bolo fajn, vysunúť do vedenia opäť Čarnogurského, ktorý má určité slovanské cítenie. Čo sa týka nastávajúcich volieb do EP, nezúčastním sa, čím vyjadrím svoj postoj súčasnému smerovaniu SNS, KDS, ale aj KDH. Ale ako som uviedol, získať môj hlas nebude až také ťažké, chce to len trocha sebareflexie a tiež spomínanej hrdosti.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group