ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm
autor: jg
pridané: 19-05-2009 9:19


Ktori ludia. Su predsa aj taki, co to tak vnimaju, ale to nie je podstatne. Objektivnym faktom, nezvislym od vnimania ludi, ostava, ze sa sposob financovania statu vobec od vypalnictva nelisi. Deje sa to pod hrozbou nasilia.

Ak by bolo pravdou, co hovoris, tak stat by vobec nepotreboval tie dane vymahat nasilim, lebo drviva vacsina ludi by ich zaplatila tak ako tvrdis bez pocitu ze su "vypalovani" dobrovolne. Realita je vsak taka, ze danovi poplatnici to citia a v momente, ked by sa dane prestali vymahat nasilim, tak by ich mnohi statu prestali platit. To ze nevolia libertarianske strany ma uplne inu pricinu. Myslia si, ze im sa podari od statu dostat co im niektori politici slubuju, co tie dane vynahradi. Libertariani zvacsa nic neslubuju. Teda okrem slobody v hnusnom kapitalizme.

Ak 99% ludom vyhovuje stat, tak si ho hravo zaplatia a nemusia k tomu nasilim nutit to 1%. Stat im skratka odoprie sluzby, ak nezaplatia. Nie je to sposob ako medzi sebou jednaju slusni ludia, nie vypalnici?

Preco mi tu vypisujes o vyhladavani spolocnosti? Opat musim odpovedat na tie iste nezmysly? Zgrupovat sa snad neda na zaklade dobrovolnosti? Ty snad potrebujes vypalnika, aby ta nutil zdruzovat sa s inymi ludmi?

Preco by mali libertariani odist z krajiny, kde sa narodili? Lebo to su podmienky vypalnikov, ktori si rozdelili rajony? Ak ta fascinuje Somalsko, tak sa tam chod pozriet sam. Somalsko na tom nie je o moc horsie ako hromada inych africkych krajin, kde statna moc existuje a deju sa tam veci aspon take otrasne ako v Somalsku. Ak chces porovnavat, tak by si mal porovnavat Somalsko napriklad s Kongom. Urcite nie so Slovenskom. Konkretna volba vo vacsine statov sveta by potom bola diktatura. Pretoze taka je realita. Konkretna volba bol aj fasizmus a aj komunizmus. Taranim o sucasnej konkretnosti sa este nikdy nic nezmenilo k lepsiemu. Pred par tisic rokmi podobni ludia ako ty obhajovali otrokarstvo, lebo bolo "konkretne".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group