ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm
autor: tralos
pridané: 19-05-2009 8:09


Jg lenze zabudas na to, ze spolocenska realita je vzdy uz nejak zaplnena zmyslom a interpretaciami... to, co ty tvrdis a analogie medzi mafiou a statom, ktore uvadzas nie su pravdive uz len preto, ze ludia to tak nevnimaju.

Ak clovek neciti ze je "vypalovany", ak citi so spolocenstvom istu sudrznost a ak netuzi zit mimo statu, ako mozes hovorit , ze stat je podobny mafii? Kolko ludi voli libertarianske strany, ak vobec take su v ponuke?

Institucie a usporiadanie spolocnosti ma byt take, aby vyhovovalo ludom, a liberalno-demokraticke rezimy vyhovuju tak 99 percent ludom, zatial co rezim v Somalsku by vyhovoval mozno 1 percentu ak vobec niekomu.

Clovek vyhladava spolocnost lebo sam je nesebestacny, je to prirodzeny instinkt co ludi vedie k vytvaraniu spolocenstiev, s ktorymi sa identifikuje. Stat je preto prirodzeny utvar a ludia to tak citia. To, ze tato skutocnost odporuje istym spolocenskym koncepciam hovori skor v neprospech tychto koncepcii.

Je to velmi lacny argument, ale ked uz teda je mafia a stat daco podobne, co brani libertarianom ist do Somalska a vyskusat si v praxi anarchiu? Kolko ludi na Slovensku by si na zivot zvolilo Slovensko a kolko Somalcov krajinu EU? Kriteriom spolocenskeho usporiadania a jeho kvalit nie je imaginarna teoria, ale konkretna volba ludi. Su to totiz ludia a nie popisane strany, co si na vlastnej kozi "vyskusaju" zivot v praxi.

romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group