ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm
autor: jg
pridané: 18-05-2009 23:37


1. Ja hovorim o defaulte v racione etickom ponimani. Nie o zakone dzungle - prave silnejsieho. V sudnictve sa to nazyva prezumcia neviny. Preco sa to tam asi tak dostalo? Lebo take pravidlo minimalizuje zlocin. Samozrejme, ze zlocinec ma iny default.
2. Ak ludia chu byt nechani na pokoji, tak nie je tvoj business sa starat, kto iny ich este ma nechat na pokoji. Nechas ich na pokoji a oni sa musia postarat o seba. To akoze sa neda pochopit, co je zlocin a co nie bez statu? Ak stat vyda zakon, ze zidov treba zlikvidovat, tak zabit zida uz nebude zlocin? Legalizacia niecoho, co zlocin nie je ako zlocinu alebo naopak nelagalizacia niecoho co zlocin je za zlocin neurcuje, co naozaj zlocin je. Co je zlocin objavili uz velmi davno. Je to kazda inicializacia nasilia (vcitane podvodu), ked je bez suhlasu cloveka porusene jeho pravo na zivot, zdravie, majetok a slobodu bez toho, ze by sa on dokazatelneho zlocinu dopustil. To prave vobec nie je ulozene ako meter v zakonoch statu. To bolo treba objavit a pochopit. V mnohych statoch su prave mnohe zlociny stale legalne. Zrusenie otrokarstva bola prave zmena zlych zakonov. A k zmenam zakonov dochdza stale. Ide o to, aby tie zmeny odstranovali chyby. Na pochopenie, co je zlocin stat vobec nepotrebujes. Stat moze akurat verejne prehlasit, co je zlocin a ako ho bude trestat. Ze je vraj potrebny a dokonca nevyhnutny na ochranu pred zlocinom v takej forme, ze inicializuje nasilie proti ludom, ktori sa ziadneho skutocneho zlocinu nedopustili, aby financoval boj proti zlocinu je pofiderna myslienka. Pachat zlocin, lebo vraj chcem bojovat proti zlocinu je vyhovorka hodna vypalnika. To samozrejme neznamena, ze pre boj proti zlocinu nie je racionalne organizovat sa do spolocenstiev a platit si na to institucie ako sudy a policiu. To znamena iba, ze je nezmysel tvrdit, ze tie spolocnosti a institucie nemozu byt vytvarane na baze dobrovolnosti, a ze je nutne kvoli tomu dopustat sa zlocinov.
3. Uz som ti napisal, ze o koncepte libertarianizmu toho moc nevies. Libertarianizmus nepozaduje zanik ziadneho diskurzu. Pokial samozrejme nepovazujes legalizaciu zlocinu za politicky diskurz.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group