ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm
autor: sarkozy
pridané: 18-05-2009 21:14


1. "Default je nechat ludi na pokoji, ak im nevieme dokazat zlocin." Historicky to default nie je. Ani nikde v prírode sa to ako default nenachádza - default je nespravodlivé ničím neodvôvodnené násilie.
2. Ak to berieme ako morálnu maximu, potom je otázka, kto má nechať ľudí na pokoji, keď tu nebude štát. Čo budeme nazývať zákonom a ako ho možno porušiť, resp. dodržať? Zákony sú dnes v konkrétnych zbierkach vydaných štátom. Tak ako je jeden meter vzdialenosť vrypov na nejakej tyči uloženej v nejakom ústave. U zrušenia otrokárstva ani feudalizmu problém nenastáva, pretože ide o zrušenie , resp. zavedenie konkrétnych znení zákonov, ale nie zároveň o zrušenie zákonov ako takých.
3. Historizmus nás poučuje o tom, že politická debata je neskorým dieťaťom neskorého štátu, nie naopak. Libertarianizmus je časťou tejto debaty - paradox vidím v tom, že vlastne požaduje zánik politického diškurzu, ktorého je súčasťou - to je logický nedostatok všetkých politických náboženstiev.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group