ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm
autor: sarkozy
pridané: 18-05-2009 20:53


Oproti mafii, je konanie štátnych inštitúcií predpovedateľnejšie a dlhodobo stabilné postavené na dlhodobo trvajúcich abstraktných princípoch. Nebezpečenstvo a násilie spôsobené zámerných ľudským konaním majú v dobre fungujúcom štáte nenáhodný prepovedateľný charakter. Reálna mafia predstavuje vic náhodné násilie v porovnaní k štátu, aj keď v porovnaní k zločinu neorganizovanému dokáže poskytnúť výhodu väčšej predpovedateľnosti. Empiricky sa to dá dokázať vyšším priemerným vekom politikov oproti mafiánskym bosom.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group