ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm
autor: jg
pridané: 18-05-2009 4:28


No mna zase moc neberu netestovatelne hypotezy o tom, ze nieco je tazko postrehnutelne, popisatelne, ale vraj velmi dolezite. Cize nepotrebujes mat fakty a racionalne argumenty pre tvoju "moralnu istotu"? Na zaklade coho, to potom mozes ziadat stat, aby nutil kazdeho nasilim financovat obranu pred zlocinom? Problem, je, ze to je prave velmi neskromna uvaha - byt si tak isty, ze mam pravdu a nutit kazdeho, aby ju akceptoval. Default je nechat ludi na pokoji, ak im nevieme dokazat zlocin. To nie je o tom "co by mohlo byt", ale o tom, ci mame pravo nutit druhych, aby to bolo takto. Aj otrokarstvo a feudalizmus boli historicka realita, ale bez uvah, ci to tak musi byt, by sa ludia nikdy neoslobodili.
Inak, toto nepisem preto, lebo mi vadi platit dane na policiu. To je samozrejme posledna vec, co mi vadi. Pisem to skor preto, lebo mi pripada iracionalne byt tak skalopevne presvedceny v pripade netestovatelnych hypotez.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group