ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm
autor: sarkozy
pridané: 17-05-2009 18:28


Nič nie je nemožné... , OK mňa však úvahy tohto typu neberú. Je niečo ťažko postrehnuteľné a popísateľné, ale pritom veľmi dôležité, čo by som nazval morálnou istotou, kde sa snúbi historická skúsenosť, zvyky, a všetko možné a čo sa napríklad pekne dalo sledovať pri vzniku rôznych mafií a bezradnosti polície v 90tych rokoch, keď bola narušená autorita štátu ako takého, ako pri každom prevrate. To čo sme zažili neboli slobodní podnikatelia platiaci súkromné polície, ktoré by nahrádzali políciu štátnu, ale uznávam, že teoreticky by to tak byť mohlo. Zaujimavejšie sú pre mňa skromnejšie úvahy zasadené do konkrétneho historického času. Úvahy, čo by mohlo byť sú neplodné - to je pre mňa jedna konkrétna historická skúsenosť.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group