ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm
autor: tralos
pridané: 15-05-2009 10:53


Rozlisuj. Dane platis az ked mas zisk alebo prijem nad istou hranicou. Ak sa ti nedari a povedzme podnik nevytvara zisk, dane neplatis a nejdes teda ani do basy. Tak isto ked dan nezaplatis a urobis toto neumyselne, nejdes do basy ale vznikne ti nedoplatok, ktory musis zaplatit.

Myslim ze vypalnikovi keby si povedal, ze si zabudol odviest dan alebo ze tento kvartal sa ti nedarilo ci ti neodpusti vypalne, asi by si nepochodil. A ako podnikatel by si si z vypalneho nemohol odcitat investicie do podniku.

To porovnanie je detinske a povrchne. Nehovoriac o tom, ze zrusenie telesnych trestov sa udialo preto, ze sa vseobecne povazuju za nehumanne. Drviva vacsina ludi by preto basu a zmlatenie nepovazovala za podobne tresty. Este viac by ludia nepovazovali za podobne basu a fyzicke nasilie, ak by mal byt zbiti rodinny prislusnik neplatica.

roman


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group