ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: hm
autor: msarkozy
pridané: 14-05-2009 10:54


Tiež si myslím, KDH sa dostalo do krízy v okamihu, keď si zvolili Hrušovského, čo v preklade znamenalo - nejde nám o moc, stačí keď sa zachováme v parlamente. Následne na stratégiu sebazachovania doplatili. Problem je, ze "zachovat Palka" je strategiou tejto strany uz peknych par rokov. Taka strana, ktora nechce moc zahníva - všimnime si Fica - dosť veľký zisk vo voľbách považoval za katastrofu akonáhle nebol schopný zostaviť vládu - strana s ambíciou udržať sa dajako v parlamente nutne degeneruje, lebo sa prisposobuje neschopnym, lenivym a bezvyraznym. Dnes uz Palko prehral - zasadne boli volby s bocianom Kristianom - kde bola klasicka programova vypchavka -"podpora rodiny" - uvadzana ako zasadna hlavna tema a zabudlo sa na to cim sa strana vo vlade Dzurindu prezentovala a co malo byt zdôraznené - boj proti organizovanemu zlocinu a za zrušenie Mečiarovych amnestií. Dnes sa žnú len dôsledky hlúpej stratégie sebazáchovy - je to celkový slovenský problém viditeľný aj v stratégiách futbalistov - falošné chytrolínstvo - lepší vrabec v hrsti... - v politickej súťaži aj v športe je lepším heslom všetko, alebo nič. Teraz je métou europarlament - samozrejme, že sa tam nedostanú - aj tak by tam veľa vody nenamútili. Inak mám Palka ako politika rád, ale nevie vystihnúť podstatný problém - základom marketingu je určiť si jeden podstatný spoločenský problém a držať sa ho a stále opakovať - je to nuda, ale politika je také zamestnanie.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group