ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: Manželstvo
autor: jg
pridané: 14-05-2009 10:19


Dobre, neslo vam o tvrde data na podporu nejakych vasich hypotez, ale skor o vyvratenie jeho zovseobecnovania. Na to naozaj vy nepotrebujete ziadnu statistiku dodavat.

Problem s takou statistikou ako v tomto pripade, je vsak aj iny. Je jednostranna. Neexistuje alternativna statistika, lebo nie je mozne testovat v tomto pripade alterantivu, ktoru za lepsiu povazuje oponent. V takom pripade mu ani nic ine ako predsudky neostava.

Podla mna z toho zatial nic podstatne nevyplyva. Predsudky sa daju odstarnovat iba vedeckym pristupom (ak vobec), ktory v tomto pripade absentuje, lebo chyba tesovanie alternativ.

Ja mam pod idealistom na mysli cloveka, ktory veri v netestovatelne hypotezy. Cize jeho alternativa urcite nie je len biomechanicky automaton. Zabudli ste na cloveka racionalneho. :-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group