ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

RE: ...
autor: jg
pridané: 11-05-2009 17:54


Nie je otazka, ako "opatrny" treba byt. Podstatny problem je legalizacia eutanazie ako pravo kazdeho umriet, ked si to zela, ale uz to sam nie je schopny vykonat. Neexistuje racionalny ani eticky dovod niec take zakazat. Mozne zneuzitie je samozrejme zavazna vec, ale nemoze byt dovod pre obecny legalizovany zakaz, podobne ako mozny podvod nemoze byt dovod pre zakaz trhovej vymeny tovaru.

Stat nema nasilim presadzovat a zvyhodnovat to, co je podla niekoho "dobre". Obecne dobro je tazko dokazovat a presadit v jeho mene zakon bola casto cesta prave ku zlu. To je prave podstata socialneho inzinierstva. Stat ma potlacat zlo. To sa identifikuje podstatne lahsie.

Zvlastne je skor porovnavat vysielanie erotiky na TV kanale k vrazdeniu. Je tam podstatny rozdiel. Pri tom vysielani nikto nepouzije ziadne nasilie, ani nic neukradne ani nikoho nepodvedie. Ak je TV sukromna, tak preco by nemohla vysielat, co len chce? Ak vam vadi, ze to mozu vidiet vase deti, tak zabrante svojim detom pristup k TV alebo tomu kanalu. Vase deti su vasa zodpovednost. Preco by malo byt niekomu inemu zakazane pozerat TV aku on uzna za vhodne iba kvoli vasim nabozenskym alebo moralnym predstavam?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group