ISSN 1335-8715

10-05-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Nová vlna – ako odraziť konzervatívnu politiku od dna?

Minulý týždeň sa v Bratislave uskutočnila konferencia na tému „Ako odraziť konzervatívnu politiku od dna“, s podtitulom: „Pohľad novej vlny slovenských konzervatívcov na budúcnosť našej politiky“. Diskusné príspevky sa postupne zverejňujú na novom blogu, ktorý má ambíciu stať sa ohniskom debaty o budúcnosti slovenskej pravice tvárou v tvár socialistickej presile.

Reakcia na príspevok

Chyby slovenskej pravice
autor: jg
pridané: 10-05-2009 4:24


Ak ma byt pravica reprezentovana hlavne KDH a KDS, tak mozete na to, ze sa dostanete k moci zabudnut. Tie ich dogmaticke nezmysly ini praviciari ako napr. liebrtariani a liberalni praviciari nikdy nezozeru. Aj tak ich vacsina ludi ma pekne v zuboch za tie podrazy, ktore vyrobili. Maju tak sancu na tych 8% skalnych fanatikov. Uplne ignoruju chyby, ktore robili.
Napr. zmluva s Vatikanom a z toho vyplyvajuce financovanie cirkvi statom. Kde je tolko volakedy ziadana odluka? Myslia si, ze toto im ostatni praviciari len tak odpustia? Az ked dosiahnu odluku cirkvi od statu a zrusenie tej zmluvy, ktora posliapava rovnost prav ostatnych obcanov.
Ich sustavne tlacenie na zakazanie potratov ma tiez vacsina ludi aj praviciarov v zuboch. Nedokazu pochopit, ze trestat za cokolvek je mozne iba pri dokaze, ze je to zlocin proti cloveku. Co v pripade potratu nie je mozne dokazat, pretoze nevieme s istotou, ci embrio je uz clovek.
Dalej praviciarom (SDKU ale aj KDH) velmi poskodili vseliake tunelovacie afery, ktorym sa nevyhli ani oni.
Kadejake privilegia, ktore legalizovali svojim protezantom a zahranicnym investorom.
Trochu socializmu hlavne pre tych, ktorym naozaj ide o zivot by tiez urcite pomohlo osolvit tych, ktori nie su uplne vyhraneni. Taka OKS blaboli o tom, ako kazdy musi makat v kapitalizme, lebo socialna podpora je to najhorsie co moze byt, ale kadejake privilegovane im spriaznene skupinky ako kulturnu lobby podla nich podporovat zo statneho vraj treba. Je dolezite si ujasnit priority, na co stat ma platit, ak vobec a minimalizovat statne financie hlavne na najvyssie priority, kde ide o zivot, cize policia, sudy, zakladna zdravotna starostlivost, socialna podpora pre tych, ktori naozaj bez toho nepreziju a zakladne skolstvo pre deti, lebo bez toho uz naozaj dnes niekto tazko prezije. V prvom rade neinterpretovat socialnu pomoc ako parazitizmus a zaroven financovat protezantov cirkevnych, kulturnych, "vedeckych", polnohospodarov, cestarov ...
Ludia to totizto vidia a kazdy sa pyta, preco ja nie som plateny zo statu, ked ten druhy moze byt? Na taku otazku musi byt jasna odpoved - "lebo tomu druhemu ide o zivot alebo on zivoty zachranuje". Praviciari musia byt nepomerne cistejsi a etickejsi ako socialisti, ktori kazdemu naslubuju hory doly. Ked praviciar urobi chybu, tak je podstatne viac pravdepodobne, ze na neho volici zanevru ako na laviciara, ktory urobi chybu. A uplne opravnene.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group