ISSN 1335-8715

09-04-2009   Michal A. Bratislavský   Komentáre   verzia pre tlač

Zlá správa pre pravicu

UNÁHLENÁ reakcia Mikuláša Dzurindu na volebnú prehru jeho prezidentskej kandidátky síce nemusela byť až taká unáhlená a mohlo ísť o dávno premyslený krok, isté však je, že ide o reakciu zlú. Prehra Ivety Radičovej v prezidentských voľbách je totiž rovnako prehrou Mikuláša Dzurindu. Ide tu o zrejmú analógiu výhry Ivana Gašparoviča a výhry Roberta Fica.

Reakcia na príspevok

RE: Kto to je PRAVICA ?
autor: jg
pridané: 19-04-2009 4:39


Opat sa vas pytam. Ako mozu znamenat privilegia bank vydavat falosne seky a CB manipulovat uroky a vydavat falosne peniaze neregulovany financny trh? Mate ponatie, co je to volny trh? Mozu byt na volnom trhu take privilegia?

To ze Greenspan sa tvaril na zastancu volneho trhu este ziaden skutocny volny trh neznamenalo. Ze umoznili bankam volne nakupovat a predavat derivaty? Oni im bohuzial uz davno umoznili daleko horsie veci, ktore bezny clovek vobec na trhu nemoze robit.

Ano, ani Friedman nebol naozajstnym zastancom volneho trhu. Tiez preferoval privilegia bank. V takych intenciach sa bavime, ze ziaden volny trh nebol, ani nie je.

Neviem koho povazujete za neoliberalnu pravicu a je mi to vcelku jedno, ak dotycni obhajovali namiesto volneho trhu zase len privilegia pre nejake korporacie. Pointa bola, ze Keynes so svojimi socialnoinzinierskymi teoriami perpetum mobile krizu nepredvidal.
Pletiete si tvrdohlavo deregulaciu a volny trh. Deregulacia s privilegiami pre protezovanych nie je volny trh - nie je to to, co Hayek a Mises obhajovali. Mohli by ste sa konecne trochu dovzdelat. Experimenty na ludoch na zaklade netestovatelnych hypotez a mystiky prave robia socialni inzinieri ako Keynes.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group