ISSN 1335-8715

05-04-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dva postrehy k prezidentským voľbám

Rozhodnutie voličov ponechať si až do roku 2014 Ivana Gašparoviča bude v najbližších dňoch rozoberané všetkými komentátormi, rovnako ako Radičovej politický kapitál v podobe jej milióna voličov. Na kampani sú však zaujímavé aj dve nenápadné veci, ktoré doteraz veľmi zdôrazňované neboli.

Reakcia na príspevok

RE: CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: jg
pridané: 19-04-2009 4:23


He, he, takze krestan, ktory okrada alebo aj zabija nevinnych je stale krestanom? Gratulujem! Tak to my liberali mame ine eticke standardy. Ten kto porusi zasady liberalizmu jednoducho uz liberalom nemoze byt, aj keby sa tak akokolvek snazil tvarit.

Krasne tu demonstrujete svojim iracionalnym hypotetizovanim ten priepastny rozdiel medzi vasou bigotnou az fasistickou dogmou a etikou liberalizmu. Je uplne irelevantne, ze aj clenovia RKC platia dane. Dane sa platia umerne z prijmu (pripadne HDP) a nie podla toho, akeho je clovek vierovyznania. Ak sa RKC prizivuje na daniach, tak aj na tych ktore musia platit neveriaci. Tolko aritmetiky by ste snad aj vy mohli ovladat. Takze opat iba klamlive, prazdne a samozrejme akoze inac nedokazatelne hypotetizovanie a obvinovanie. Neveriaci by mali byt "spravodlivo" potrestani, vsak?

RKC sa prizivuje na daniach, ktore su nasilne konfiskovane od nevinnych obcanov. Preto je to zlocinecka organizacia. Kazdy, kto to obhajuje si zasluzi odsudzovanie. Podobne ako volakedy NSDAP, arizatori, KSC ... Aky je v tom rozdiel, a kde je tam nespravodlive kolektivne odsudenie?

Ja sa nebojim definovat cloveka, Ja tu totizto cloveka definovat vobec nepotrebujem. Ani nic dokazovat nepotrebujem. To potrebujete prave vy. Vy chcete na zaklade nedokazatelnych hypotez trestat (proti prezumcii neviny). Nie ja. Vy nieco chcete, nie ja.
Liberal moze trestat iba na zaklade dokaztelnych faktov (nie len hypotez). Pouziva nasilie iba na obranu pred dokazatelnym nasilim, kradezou alebo pred podvodom voci nevinnemu cloveku (nie len hypotetickemu cloveku). Cely vas svetonazor je postaveny iba na netestovatelnych hypotezach, a to vas vedie k neetickemu pouzivaniu nasilia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group