ISSN 1335-8715

09-04-2009   Michal A. Bratislavský   Komentáre   verzia pre tlač

Zlá správa pre pravicu

UNÁHLENÁ reakcia Mikuláša Dzurindu na volebnú prehru jeho prezidentskej kandidátky síce nemusela byť až taká unáhlená a mohlo ísť o dávno premyslený krok, isté však je, že ide o reakciu zlú. Prehra Ivety Radičovej v prezidentských voľbách je totiž rovnako prehrou Mikuláša Dzurindu. Ide tu o zrejmú analógiu výhry Ivana Gašparoviča a výhry Roberta Fica.

Reakcia na príspevok

RE: Kto to je PRAVICA ?
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 17-04-2009 11:06


Financny trh v USA a v Britanii bol VELMI deregulovany.
Inkriminovane deregulacne zakony su k dispozicii na internete, staci si ich dohladat.

Ostatne aj do FEDu sa tlacili deregulatori ako Greenspan. Mnohym z nich uz doslo, ze samoregulacia financneho trhu je utopia (okrem Greenspana aj vykonnemu riaditelovi Deutche Bank Josefovi Ackermannovi a mnohim dalsim).

Ostatne aj friedmanovska monetaristicka doktrina regulacie obeziva statnou bankou je istym sposobom statnej regulacie trhu, takze v akych intenciach sa vlastne bavime?

Viac ekonomov sucasnu krizu predpovedalo, iba tie varovania malokto bral vazne. Neoliberalna pravica na klucovych postoch bola uplne excitovana z vidiny nekonecne rastovej ekonomiky, dnes sa tvari "jaaaj ved my sme to vlastne tusili!" Trochu neskoro. Dokedy si planujete nahovarat ze deregulovany trh odstrani prirodzenu cyklicku povahu trhovej ekonomiky? A dokedy este planuju deregulatori experimentovat na ludoch? Precitajte si konecne nieco ine ako Hayek a Mises.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group