ISSN 1335-8715

09-04-2009   Michal A. Bratislavský   Komentáre   verzia pre tlač

Zlá správa pre pravicu

UNÁHLENÁ reakcia Mikuláša Dzurindu na volebnú prehru jeho prezidentskej kandidátky síce nemusela byť až taká unáhlená a mohlo ísť o dávno premyslený krok, isté však je, že ide o reakciu zlú. Prehra Ivety Radičovej v prezidentských voľbách je totiž rovnako prehrou Mikuláša Dzurindu. Ide tu o zrejmú analógiu výhry Ivana Gašparoviča a výhry Roberta Fica.

Reakcia na príspevok

RE: No a ja si myslim
autor: Miso
webstránka: http://drotovan.blog.sme.sk
pridané: 11-04-2009 10:21


Prave v stredo-pravej strane je urcity mix. liberalizmu a konzervativizmu, liberalizmus je klasicka ideologia radena vo svete do stredu. Kam by si potom radil napriklad CDU-CSU ci americku republikansku stranu, kde su aj liberali (az libertariani) aj konzervativci (az paleokoni)(v republikanskej strane je aj silne kridlo socialnych demokratov)?? Velke strany nie je jednoduche zaskatulkovat tak ako male strany, ktore su vacsinou jasne vyprofilovane.

SaS je strana postavena na odvodovom bonuse, iny program zatial nema (vseobecne tezy nepovazujem za program). Takze chces povedat, ze zvysok presunuteho SDKU do SaS by v SaS vykompenzoval vsetky ostatne temy?? :-)
A s tym spracovanim ekonomickych tem v SaS, ich momentalne nostna (a jedina programova) tema je 3x16%, na taketo nastavenie vsak momentalne nemaju ziadne prepocty dopadu na statny rozpocet, co sa ma zrusit, kde setrit atd. (odvodový bonus počítal pôvodne s daňou 19%, solidárnym odvodom 10% a zdravotným odvodom 8%, na to prepocty su).
Myslim, ze o presun kohokolvek z SDKU do SaS by nebol najmensi zaujem na oboch stranach.
A cisto liberalna strana nema na Slovensku velku sancu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group