ISSN 1335-8715

05-04-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dva postrehy k prezidentským voľbám

Rozhodnutie voličov ponechať si až do roku 2014 Ivana Gašparoviča bude v najbližších dňoch rozoberané všetkými komentátormi, rovnako ako Radičovej politický kapitál v podobe jej milióna voličov. Na kampani sú však zaujímavé aj dve nenápadné veci, ktoré doteraz veľmi zdôrazňované neboli.

Reakcia na príspevok

RE: Gratulujem Slovakom
autor: Miso
webstránka: http://www.drotovan.blog.sme.sk
pridané: 07-04-2009 13:51


To som nikde nepovedal, hovorím len (a ako sa ukázalo nebol to libertarianov prípad), že ten čo nebol voliť mal prejaviť aj inú aktivitu ako nadávanie na výsledky, voliť sa dá aj neplatných lístkom (ako som to urobil aj ja v druhom kole v prezidentských voľbách v roku 2004). Moja poznámka sa týkala notorických nevoličov- mudrlantov. Nikomu však neberiem právo vyjadriť svoj názor, o slobode prejavu som dokonca robil aj diplomovku :-)

Svedkovia Jehovovi napríklad neuznávajú vôbec žiaden volebný systém, takže v tomto sú vlastne anarchisti :-)

Ja som pri voľbách za to, aby bola možnosť voliť proti všetkým kandidátom (napr. druhé kolo- Gašparovič, Radičová a tretia možnosť proti obom kandidátom), nie som však za povinnú účasť vo voľbách (ako je to napríklad v Belgicku).

Ak však berieš účasť na volebnom akte ako legitimizáciu systému, čomu sa ako napr. anarchokapitalista (neviem však či si anarchokapitalista) brániš, tak tvoj postoj nevoliť plne chápem. Má to však jeden háčik, ako sa má zmeniť systém ak nie legitímne voľbami? Prevratom? Revolúciou?

BTW:Ja som tiež nie vždy volil, napr. nezúčastnil som sa druhého kola volieb do BSK v roku 2005, v prvom kole som volil Švejnu, v druhom som ostal doma.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group