ISSN 1335-8715

05-04-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dva postrehy k prezidentským voľbám

Rozhodnutie voličov ponechať si až do roku 2014 Ivana Gašparoviča bude v najbližších dňoch rozoberané všetkými komentátormi, rovnako ako Radičovej politický kapitál v podobe jej milióna voličov. Na kampani sú však zaujímavé aj dve nenápadné veci, ktoré doteraz veľmi zdôrazňované neboli.

Reakcia na príspevok

úvaha
autor: kuko
e-mail: kuko@post.sk
webstránka: http://www.kuko.sk
pridané: 07-04-2009 11:03


Vážený,

vaše napísané myšlienky sú výrazom vašej slobody slova, čo je pozitívne. Slúžia, aby som/sme si sami pre seba konfrontovali tieto myšlienky s našimi, a urobili si svoj názor. Ak rád čítam vaše články, tak tento článok sa vymyká slušnosti a etike, a je jeden z vašich nepochopiteľných pisateľských zlyhaní. Lebo vy nie ste náhodný autor nejakého postrehu, vy ste mienkotvorný "blogista", ktorý by mal zvažovať ako to napíše, aby ste neprekročili hranice slobody toho druhého.

Ak už o pani I.Radičovej, o ktorej ste pozitívne písali, píšem pár myšlienok. Vedel by som tak isto aj o I.Gašparovičovi, keby ste o ňom písali)

- je pravdivé, že I.Radičová je členkou Veľkej Lóže Slovenska?

- ako mám rozumieť vyhlásenie poslanca Lipšica, kedy hodnotil úspech dosiahnutý vo voľbách v zisku cca 1 mio hlasov, že I.Radičová stelesňuje väčšinu slušných ľudí? Vyjadrené v číslach, podľa autora tohto výroku je na Slovensku iba 22% väčšina slušných ľudí?

- nie je v súčasnosti liberalizmus (nemyslím tým v ekonomike) zhubnejší ako je komunizmus? Pozor ja ho nechválim, len že ak by nedopatrením sa dostali do vlády (komunisti), tak nezmôžu nič, ale liberalizmus je hrozivým stálym atakom na rozdrobovanie mravnosti a morálky na Slovensku?

- má liberálna kandidátka pravdu, ak tvrdí , že morálka je len vecou spoločenskej dohody? Nie je to názor vychádzajúci z morálneho relativizmu, ktorý je v proti klade s ideou prirodzeného zákona?

- možno súhlasiť s I.Radičovou, ktorá na problém interrupcii na adresu gynekológov, ako sa majú zachovať, odpovedala, že ak majú výhrady, nemali sa stať gynekológmi?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group