ISSN 1335-8715

05-04-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dva postrehy k prezidentským voľbám

Rozhodnutie voličov ponechať si až do roku 2014 Ivana Gašparoviča bude v najbližších dňoch rozoberané všetkými komentátormi, rovnako ako Radičovej politický kapitál v podobe jej milióna voličov. Na kampani sú však zaujímavé aj dve nenápadné veci, ktoré doteraz veľmi zdôrazňované neboli.

Reakcia na príspevok

Zlodej kričí chyťte zlodeja
autor: Kajo
pridané: 06-04-2009 21:35


Normálneho človeka uráža, že zo Slovákov robia magorov vlastní trápni škabálkovia a diskutéri v médiách, a snažia sa to falošne prezentovať ako názor okolitých krajín. Tie nie sú na tom o nič lepšie. Som zvedavý, kedy si v médiách uvedomia, že ich rôzne „hlbokomyselné kraviny“, patologické konštrukcie, pľuvance na všetko normálne, výraznou mierou prispeli k tomu, že bežní ľudia ich už dávno prekukli, a zhnusene neakceptovali ich „odporúčania“ pre „správne rozhodnutie“ (všimnite si ako krásne manipulatívne pozadie má tento zdanlivo nevinný dvojslovný volebný slogan jedného z kandidátov).

Čo sa týka voľby zo zahraničia, tak ani v minulosti už do zákona „pretlačené“ hlasovanie poštou nespĺňa kritéria demokratičnosti voľby, t.j. tajnosť, identifikovateľnosť voliča, kontrolu hlasovania, teda sú tam riziká manipulovateľnosti hlasovania. Pokiaľ to stopercentne nevyriešia a nezabezpečia, tak poštové ani internetové hlasovania jednoznačne NIE! Je jasné, že šermovanie „moderným“ volením zo zahraničia je pozlátkovým propagandistickým ťahákom na niektoré skupiny "inteligentných" voličov (a samozrejme neodmysliteľná nutnosť neopodstatnenej kritiky volebného zákona), ale okrem tliachania okolo tejto témy nikto zatiaľ nepovedal k A aj to povestné B, teda ako to hlasovanie korektne zabezpečiť proti zneužitiu...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group