ISSN 1335-8715

05-04-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dva postrehy k prezidentským voľbám

Rozhodnutie voličov ponechať si až do roku 2014 Ivana Gašparoviča bude v najbližších dňoch rozoberané všetkými komentátormi, rovnako ako Radičovej politický kapitál v podobe jej milióna voličov. Na kampani sú však zaujímavé aj dve nenápadné veci, ktoré doteraz veľmi zdôrazňované neboli.

Reakcia na príspevok

RE: Gratulujem Slovakom
autor: Lukas Krivosik
pridané: 06-04-2009 14:54


S tymito nazormi absolutne nesuhlasim. To najlepsie, co sa pravici mohlo stat, bol projekt KDH-DS z konca 90. rokov. Slovenske pravicove spektrum je v principe rozdelene na konzervativne a liberalne kridlo. Cize stacia nam dve politicke strany, jedna krestansko-konzervativna, jedna obciansko-liberalna.

Tu krystalizaciu pravicoveho spektra na konci 90. rokov zmeril Dzurinda, ktory sa v KDH nevedel presadit ako predseda. Tak si vytvoril mackopsa SDKU, stranu, ktoru spajala len ucast na vladnuti a samozrejme, povodne stranicky sa odmietali dat pohltit.

Vysledkom je totalne roztriestene pravicove spektrum, kde mozno SaS oslabi v buducich volbach SDKU, KDS oslabi KDH a do parlamentu sa napokon nemusi dostat nikto z nich.

Takze netreba rozmyslat ako pravicu zjednotit do jedneho eintopfu. Rozmyslat treba ako liberalov zjednotit v jednom liberalnom vreci a konzervativcov v jednom konzervativnom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group