ISSN 1335-8715

31-03-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Krok smerom k dobru alebo Môj konzervatívny hlas pre Radičovú

Nachádzame sa pred druhým kolom prezidentských volieb, v ktorom sa rozhodne, či bude hlavou SR v ďalšom volebnom období Iveta Radičová alebo Ivan Gašparovič. Aj keď mnohí z nás konzervatívcov sú rozhodnutí neisť voliť alebo dokonca voliť kandidáta socialistov, tento článok má byť o tom, prečo predsa len treba dať hlas Ivete Radičovej.

Reakcia na príspevok

Radipičová?
autor: Chatam.Sofer
pridané: 01-04-2009 2:27


Pôvodne som nechcel ísť voliť, lebo si myslím, že prezident je zbytočná figúrka. Ale SME a iné "objektívne, mienkotvorné" médiá majú takú silnú kampaň, že všetko ostatné doslova mažú. Ja už neviem kto som. Neviem od kiaľ som prišiel. Neviem čo tu robím. Viem iba, že Radičová.

Ide z toho úplný strach, akú majú moc a ako neobjektívne môžu manipulovať davmi. Takže, keďže viem, čo je to za špinu, tak aj keď neviem presne akú špinavú hru tentoraz médiá zase roztáčajú, ale podľa úsilia, ktoré tomu venujú ide o niečo sakra veľkého. Ide z toho fakt strach. Nemám teda inú možnosť ako ísť voliť Gašparoviča.

Gašparko je síce šašo, ale neškodný, čo každý môže ľahko vidieť aj z predchádzajúcej prezidentskej praxe. Na rozdiel od neho tá zmija Radičová, všetko do čoho sa doteraz pustila, pekne pokurvila. Napríklad sociálnu reformu, kde radila Kaníkovi ako ošklbať invalidov o miliardy. Je to pravá ruka Dzurindu, čo by samé o sebe malo stačiť na basu... Doteraz mám v živej pamäti, ako dokola omieľala, ako je druhý pilier pre všetkých výhodný. Stále a dokola, ako pokazený gramofón. A teraz iba po 2-3 rokoch? Inflácia zrezala peniaze v pilieri o 10-20% za tú chvíľu "sporenia". A aké sú výnosy? Záporné. Takže sme všetci prišli o peniaze. Nielenže musíme ďalej platiť socálnu poisťovňu, miznú nám úspory z našich účtoch, štát si požičiava peniaze aby mal na dôchododky, my budeme samozrejme platiť ešte aj úroky z tých pôžičiek (lebo šak kto iný?) a navyše musíme platiť aj X dôchodkových spoločností a ich manažérov... To je reforma ala Radičová. Bol by som zvedavý, koľko peňazí sa z toho ušlo Radičovej na kampaň... Všetci občania, či sú v druhom pilieri, alebo nie na tom stratili, iba dôchodkové spoločnosti sa nabalili a budú nabalovať ďalej na náš úkor. Koľko ešte takýchto kšeftov im chce Radička vybaviť z prezidenstkého postu? Nie je to náhodou ten dôvod, prečo ju tam všetci tak tlačia?

A po kríze príde ako vždy inflácia. Minimálne 10% ročne môžeme očakávať, kvôli tým peniazom, čo sa teraz tlačia ako divé, takže každý, čo si šporí bude mať na dôchodku peknú hŕbu bezcenných papierikov a môže vyberať smetláky... Výnosy nikdy nebudú vyššie ako inflácia. Nie je na to žiaden dôvod. Oni (DSS) nemajú žiaden záujem na tom, aby boli vysoké výnosy. Nemajú žiaden záujem ani na tom, aby vyplácali nejaké dôchodky. Nič ich k tomu nezaväzuje. Prečo by mali dôchodkové spoločnosti niečo niekomu platiť? Kto by niečo platil, keď nemusí? Keď sa nabalia, tak zbalia kufre a adiós. Prečo tam niekto strká peniaze, keď nemá žiadnu záruku, že mu oni zaplatia nazad aspoň euro? Preto, že ho to nič nestojí? Je to čistý tunel: Štát donúti občanov zaplatiť časť výplaty a miliardári potom donútia štát prostredníctvom svojich médií a nastrčených, podplatených a štedro sponzorovaných ľudí ako Radičová, aby im tieto peniaze štát „dobrovoľne“ odovzdal do ich vrecka. Veď ako to Dzurinda/Radičová/Mikloš vymysleli a zrealizovali? Ľudia musia platiť, nemajú žiadne záruky, že niečo dostanú späť a nemôžu zo systému ani vystúpiť... Ale samozrejme určite budú mať vyskoké výnosy :-).

A Fiko sa može aj 100 krát pofikať. Celé to tu môže skrz-naskrz prefikať, ale pomôcť si nepomôže. Ak siahne miliardárom na ich peniaze, čo im tečú zo štátu, tak sa ich médiá rozštekajú ako besné psy a nastrčení a podplatení ľudia organizovaní v mnohých organizáciách ako SDKÚ (ktorá celá patrí do portfólia istej finančnej skupiny) rozbehnú štvavú kampaň proti každému, kto by im siahol na ich peniaze a finančné toky. Ľudia nemôžu robiť nič, pretože štát ľudí dokope k plateniu aj keby ich mal pozadiť do basy. Takže si nepomôžu. Miliardári zo štátom vždy vytrtjebú, pretože držia politikov v hrsti tým, že majú kúpené média a majú peniaze, ktorými môžu podplatiť kohokoľvek. A keď sa ľudia z času na čas naštvú, napríklad keď nedostanú dôchodky/vyplaty, tak sa vybúria na štáte/aktuálnej vláde. Vymení sa vláda v tejto našej pseudodemokracii a všetko pôjde ďalej v starých koľajách...

Tomuto predsa musí už dnes chápať každý. Veď nežijeme v komunizme ale v kapitalizme, kde sa snaží každý s každým vytrtjebať, priatelia... Tak prečo ľudia hromadne platia svoje peniaze anonymným fondom, ktoré im ničím neručia a o ktorých nevedia ani kto ich vlastní a čo sa z nich všetko financuje? Lebo veria Radičovej? Svätá to prostota... Ako je toto možné v tejto dobe? Ja tomu fakt neverím... Ľudia dnes neveria vlastnej rodine. Neveria vlastnej manželke, že ich nechce ošklbať, alebo podviesť. Neveria asi ani sami sebe, ale médiám uveria, že nejaké fondy im zabezpečia švajčiarky dôchodok a nejaká Radičová, ktorú možno nikdy ani nevideli ich zachráni a zabezpečí krásnu budúcnosť...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group