ISSN 1335-8715

31-03-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Krok smerom k dobru alebo Môj konzervatívny hlas pre Radičovú

Nachádzame sa pred druhým kolom prezidentských volieb, v ktorom sa rozhodne, či bude hlavou SR v ďalšom volebnom období Iveta Radičová alebo Ivan Gašparovič. Aj keď mnohí z nás konzervatívcov sú rozhodnutí neisť voliť alebo dokonca voliť kandidáta socialistov, tento článok má byť o tom, prečo predsa len treba dať hlas Ivete Radičovej.

Reakcia na príspevok

US SR
autor: mk6
pridané: 31-03-2009 15:42


Cisto pragmaticky - bod cislo 2 suhlasim
bod cislo jedna (a zaroven rozsirenie bodu cislo 2 este i o ustavnych sudcoch) nesuhlasim.
Ano Gasparovic je ... - ale v sucasnej situacii nebude iniciativne podporovat (a ani podpisovat) zakony tykajuce sa registrovanych partnerstviev.
Dalej clanok sa trochu nevenuje otvaraniu tem - Gasparovic ziadnu neotvara - ale u Radicovej je riziko, ze zacne forsirovat verejmu mienku v niektorych liberalnych (co sa tyka mravov a moralky) uletov.
Dalsia kapitola - menovanie ustavnych sudcov - mam obavu, ze Radicova vyberie takych, ktori vyhlasia, ze neexistencia registrovanych partnerstiev a nemoznost adopcie... je v rozpore s ustavou a so zavaznymi europskymi normami... (toto takisto pri Gasparovicovi nehrozi) - jeho menovania ustavnych sudcov boli skor take kompromisne... Nehrajme sa na to, ze pri takychto otazkach je rozhodujuce studium zakonov... (v tychto konkretnych vyssie menovanych pripadoch sa z 90% skor jedna o svetonazor sudcu).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group