ISSN 1335-8715

31-03-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Krok smerom k dobru alebo Môj konzervatívny hlas pre Radičovú

Nachádzame sa pred druhým kolom prezidentských volieb, v ktorom sa rozhodne, či bude hlavou SR v ďalšom volebnom období Iveta Radičová alebo Ivan Gašparovič. Aj keď mnohí z nás konzervatívcov sú rozhodnutí neisť voliť alebo dokonca voliť kandidáta socialistov, tento článok má byť o tom, prečo predsa len treba dať hlas Ivete Radičovej.

Reakcia na príspevok

Miklosko
autor: Niktos
pridané: 31-03-2009 12:53


Na trochu uz vyhaslu temu: Miklosko svojim pristupom ku druhemu kolu prezidentskych volieb poprel svoju ponovembrovu politiku a jej filozofiu. Jeho politicku karieru totiz vzdy charakterizovalo spojenie hodnotovej princialnosti so snahou o pochopenie nazorov inych a o hladanie kompromisu z ich nositelmi. Skvelym a nezabudnutelnym znakom toho pristupu je slavne hostenie ucastnikov rozhovorov o buducnosti Ceskoslovenska bryndzovymi haluskami vo chvili, ked sa zdalo, ze predsa len doslo ku kompromisu. Podobny pristup charakterizoval Mikloska aj v narodnostnych otazkach alebo v otazkach ludskych prav.

V tychto prezidentskych volbach bol Miklosko ocividne zneuzity. Bol zneuzity pre ciele novozalozenej strany a hlavne pre propagaciu jej niekedy az cudackych napadov (napriklad pocet hlasov umerny poctu deti). Nebol to volakedajsi dobrak a trochu cudak :), ale slo o umely vytvor razantneho a nekompromisneho typu podla vzoru stranickeho fuhrera. Je mi velmi luto takehoto zaveru politickej kariery cestneho a slusneho cloveka.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group