ISSN 1335-8715

31-03-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Krok smerom k dobru alebo Môj konzervatívny hlas pre Radičovú

Nachádzame sa pred druhým kolom prezidentských volieb, v ktorom sa rozhodne, či bude hlavou SR v ďalšom volebnom období Iveta Radičová alebo Ivan Gašparovič. Aj keď mnohí z nás konzervatívcov sú rozhodnutí neisť voliť alebo dokonca voliť kandidáta socialistov, tento článok má byť o tom, prečo predsa len treba dať hlas Ivete Radičovej.

Reakcia na príspevok

RE: no
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 31-03-2009 12:10


Uz skor pochopim praviciarov ktori volia Radicovu ako mensie zlo, nez jej nekritickych nadsenych obdivovatelov. Za volbou mensieho zla je totiz vzdy viac uvazovania, bilancovania a rozvahy.
Ak je Gasparovic stelesnenim neschopnosti, meciarizmu a pravnickej nerozhladenosti, tak potom Radicova je stelesnenim univerzalnej vtieravosti, oportunizmu a skorumpovanosti.
Tieto vlastnosti samozejme mozeme medzi tymito dvoma kandidatmi dalej kombinovat a rozmienat na drobne.
Ze vraj velka socialna liberalka? Interview SME preukazalo, ze najvyprofilovanjesim socialnym liberalom nie su politicki korektni Gasparovic ci Radicova, ktori mali skoro same neslane nemastne vyhybave odpovede, ale takmer nezvolitelny komunisticky kandidat.
Ak je pre niekoho Radicova stelesnenim slobody, dostojnosti, vzdelanosti, rozhladu, slusnosti, no tak s panom Bohom, asi to bude zaslepeny pozer. Nositelka Novembra 89? Kto vtedy vedel kto je nejaka Radicova? Skoro nikto. V porevolucnych mesiacoch robila nejaku nepovsimnutiahodnu hovorkynu VPN, zatial co republikou hybali VPNkari ako Meciar, Knazko, Gasparovic, Krajci, Calfa, Sebej, Butora...

Stare dobre novembrove casy, ako sme sa vtedy vsetci mali radi. A potom zacal mat kazdy svoje vlastne predstavy ako sa zabezpecit.

A este nieco ohladom istej varianty nevyspytatelnej buducnosti. Ak skutocne vyhra Radicova, tak by som neprial jej fanusikom dozit sa dna, kedy dojde na jej slova, ze 'ona sa s Ficom dohodne'. Trebars v nejakej naozaj klucovej politickej otazke. Este by mohli svoju volbu spolu s politicky naivnymi umelcami a sportovcami na jej billboardoch trpko olutovat. Alebo ze by som im to predsa len doprial? Hlupak sa obzcajne uci na vlastnych chybach, mudry clovek na cudzich.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group