ISSN 1335-8715

17-03-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Volím Fera!

Je tu prvé kolo prezidentských volieb a nejeden pravicový volič váha, koho vlastne podporiť. Ivetu Radičovú alebo Františka Mikloška? Ja som si to rozdelil nasledovne: na prípadnú voľbu menšieho zla budem mať dosť času v druhom kole – ak mi Radičovej hypermotivovaní priaznivci túto kandidátku úplne neznechutia. V prvom kole však volím dobro: Volím Fera!

Reakcia na príspevok

RE: Radičovej background
autor: Ladislav Kováčik
e-mail: ladislavkovacik@centrum.sk
webstránka: http://kovacik.bigbloger.lidovky.cz
pridané: 23-03-2009 21:18


Keď máte teda prehľad o tom, čo píšeme a čo robíme, nebudem Vám tu robiť dlhé prednášky. Ale dve poznámky si dovolím a to, že vo svojom blogovom článku Čudný bratislavský 14. marec som jasne odsúdil bagatelizovanie osudu Židov v prvej Slovenskej republike, ktorého sa vo svojom prejave 14. marca 2009 dopustil bývalý vodca Slovenskej pospolitosti Marián Kotleba. Teda toľko by som povedal na margo toho, že sme si údajne s pospolitosťou minimálne myšlienkovo blízki. A ďalšia vec ma napadla pri Vašej poznámke o tom, že sme vraj hlavne proti niečomu. Budem teraz trochu vynášať z "kuchyne" Slovenského Hnutia Obrody, ale myslím si, že na prospech SHO, takže sa toho kľudne dopustím. Pamätám si, ako nám na jednej schôdzi náš predseda Robo Švec vštepoval presný opak toho, čo Vy o nás tvrdíte. Vravel vtedy, že je ľahké nadávať a povedať, že som proti Európskej únii, proti euru a podobne, ale pritom nepriniesť vlastnú víziu. Preto zdôraznil, aby sme to brali tak, že nie sme primárne proti niečomu. Nie sme primárne proti Európskej únii, ale ZA Slovenskú republiku. Nie sme hlavne proti euru, ale ZA Slovenskú korunu. Takéto boli jeho slová a ja s nimi môžem kľudne vyjadriť svoje sympatie. A môžem dodať, že vo februári sme demonštrovali hlavne ZA Srbov a ich územie a teraz v marci sme sa vyslovili primárne ZA prvú Slovenskú republiku (resp. jej početné pozitíva a to, že bola vo vtedajších vojnových časoch vyslovene oázou pokoja) a ZA jej prezidenta Tisa. Robo Švec kládol veniec k soche prezidenta Tisa a nie k soche paranoje voči Židom, alebo nepriateľstva voči USA. Teda skúste zvážiť a zapojiť do svojho rozhľadu aj to, čo som Vám povedal teraz.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group