ISSN 1335-8715

17-03-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Volím Fera!

Je tu prvé kolo prezidentských volieb a nejeden pravicový volič váha, koho vlastne podporiť. Ivetu Radičovú alebo Františka Mikloška? Ja som si to rozdelil nasledovne: na prípadnú voľbu menšieho zla budem mať dosť času v druhom kole – ak mi Radičovej hypermotivovaní priaznivci túto kandidátku úplne neznechutia. V prvom kole však volím dobro: Volím Fera!

Reakcia na príspevok

RE: FM
autor: sarkozy
pridané: 23-03-2009 13:41


Až za také zásadné rozhodnutie vhodenie lístka do urny nepovažujem, nech by už bol zaškrtnutý hocikto. :)Ći sa bude Fico po voľbách radovať, alebo nervačiť mi je úplne jedno.

Volil som Mikloška, lebo prezident má mať odvahu byť sám sebou - aby sa ako dôležitá poistka v kritických chvíľach zachoval správne a bez strachu. Volil by som preto napr. aj Čarnogurského aj keď s jeho názormi absolútne nesúhlasím.

S Radičovou nesúhlasím tiež, ale oproti Gašparovičovi je predsa len menej oportunistická. Jej oportunizmus spočíva skôr vo vedení ako v morálke - je zrejme do veľkej miery daný sociologickým vzdelaním. Dalo by sa povedať, že má sama nad sebou akýsi postmoderný nadhľad, ktorý ju robí bezmocnou. Viem si predstaviť, že by som s ňou diskutoval pri káve a bola by aspoň schopná pochopiť , čo hovorím aj keď by vôbec nesúhlasila.

S Gašparovičom by som na pivo ani na kávu nešiel - je to beznádejný prípad muža bez vlastností, ktorý je pripravený prispôsobiť sa čomukoľvek - Radičová sa síce vyjadrila, že morálku a pravdu určuje väčšina, ale Gašparovič podľa toho žije a ani nie je schopný si to uvedomiť.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group