ISSN 1335-8715

17-03-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Volím Fera!

Je tu prvé kolo prezidentských volieb a nejeden pravicový volič váha, koho vlastne podporiť. Ivetu Radičovú alebo Františka Mikloška? Ja som si to rozdelil nasledovne: na prípadnú voľbu menšieho zla budem mať dosť času v druhom kole – ak mi Radičovej hypermotivovaní priaznivci túto kandidátku úplne neznechutia. V prvom kole však volím dobro: Volím Fera!

Reakcia na príspevok

druhé kolo
autor: JP
pridané: 19-03-2009 13:56


Keby som mal upustiť od výletu do hôr, ako odprúča Čarnogurský, a musel pod hrozbou zbrane voliť v druhom kole, možno by som tam hodil IG.

Dalo by sa tak konať z pravicových dôvodov?

1. Ficov úspech okrem iného spčíva näjma v predstieraní boja s nepriateľmi. Okrem univerzálne použitelných (kapitalizmus, nadnárodne korporácie, USA, židia ) má k dispozícii len minulú ultrapavicovú neoliberálnu vládu. O rok budú voľby a IR by sa stala nepriteľ číslo 1 ktorá bráni svetlým zajtrajškom.

2. IG by bol v druhom období, predpokladám že nemá ďalšie ambície v kariére, bude môcť byť nezávislý podobne ako Klaus ( v žiadnom prípade nechcem porovnávať ). Možno sa stane zázrak a bude chcieť aspoň raz zaujať odvážne stanovisko - má poslednú šancu. Keď prídu aj k nám na pretras teplé témy, ktovie, možno sa cukne a podobne ako Klaus povie NIE. Kdežto Radičová by týmto ohavnostiam nadšene tlieskala.

3. Počul som ešte jeden dôvod. Nech je IG aj druhý krát - ušetríme jeden doživotný prezidentský plat. (-:

4. A minule ho odobril ( skôr zdvorilostne ) aj Václav Klaus.

VolimFera!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group