ISSN 1335-8715

05-03-2009   Marián Šarkőzy   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dojímavá balada víkendovej chalupy

Dostalo sa mi tej pocty, že radikálne slová o Rúfusovi z môjho blogu boli citované v stĺpčeku filozofa Bakoša v Pravde. Niežeby sa práve o mňa extra zaujímal. Poburujúci citát použil ako mostík k duchaplnej narážke na Palka, Hríba a voličov Mikloška, ktorých vraj evolúcia minula. Z osobného blogu sa stal v jeho podaní článok v .týždni. Palko s Hríbom, ktorí s mojimi vyjadreniami voči Rúfusovi nemajú vôbec nič spoločné to schytali lebo nepodporili Radičovú.

Reakcia na príspevok

Prispevok
autor: guliver
e-mail: barry@atlas.sk
webstránka: http://www.google.com
pridané: 11-03-2009 13:47


Nazdar Marian.
Pekny clanocek.Celkom dobre si toho Rufusa porozoberal,aj ked neviem,ci by ti za to dali zmaturovat.Este stastie,ze uz mas potom.
Ja si myslim,ze Rufus ten "insitny element" v Slovaci vyjadril presne,bol "kanalom",cez ktory sa dostal na povrch v jeho poezii,bol vyjadreny.A to nie je az tak Rufusova chyba.Ta rolnicko-pastierska nedavna minulost tam stale je.Ta insitnost(ludovost) ta prefackava na kazdom kroku,skratka to sme MY,lud pod Tatrami.Pozri sa len na tu Janosikovsku tradiciu,aj komunizmus bol viac ludovy ako bolsevicky,tie prve maje atd.U nas ma vsetko tendenciu "zludoviet",stat sa folklorom,este aj Pop idol,vlastne Hlada sa superstar.
Myslim si,ze Slovensko je na prvom mieste na svete v pocte folklornych festivalom v prepocte na km2 aj na pocet obyvatelov.Aj ked dnes sa to vola world music,co az tak provincne neznie.
Ale aby som sa nerobil nejakym lepsim,tak musim na seba napisat sebakritiku a priznat sa,ze mna Rufusove Modlitbicky dojali,nemozem si pomoct,ale je to tak.nikto nie je imunny.
Tak nech sa dari v pisani.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group