ISSN 1335-8715

05-03-2009   Marián Šarkőzy   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dojímavá balada víkendovej chalupy

Dostalo sa mi tej pocty, že radikálne slová o Rúfusovi z môjho blogu boli citované v stĺpčeku filozofa Bakoša v Pravde. Niežeby sa práve o mňa extra zaujímal. Poburujúci citát použil ako mostík k duchaplnej narážke na Palka, Hríba a voličov Mikloška, ktorých vraj evolúcia minula. Z osobného blogu sa stal v jeho podaní článok v .týždni. Palko s Hríbom, ktorí s mojimi vyjadreniami voči Rúfusovi nemajú vôbec nič spoločné to schytali lebo nepodporili Radičovú.

Reakcia na príspevok

RE: add Hviezdoslav
autor: sarkozy
pridané: 06-03-2009 12:00


Nedá sa povedať, že by Rúfus bol zastáncom nejakých ideí, romantických už vôbec nie. Moja otázka je o význame estetiky, pomocou ktorej sa chce vrátiť k akejsi ľudovej jednoduchosti, múdrosti, prostým slovám etc... - a ja si myslím, že sa mu to nepodarilo ani nemohlo, lebo tá prostota v takej podobe vôbec neexistovala. R je len tvorcom istej pózy a sebaštylizácie a pýtam sa prečo má táto podľa mňa povrchná štylizácia taký oslnivý úspech.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group