ISSN 1335-8715

05-03-2009   Marián Šarkőzy   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dojímavá balada víkendovej chalupy

Dostalo sa mi tej pocty, že radikálne slová o Rúfusovi z môjho blogu boli citované v stĺpčeku filozofa Bakoša v Pravde. Niežeby sa práve o mňa extra zaujímal. Poburujúci citát použil ako mostík k duchaplnej narážke na Palka, Hríba a voličov Mikloška, ktorých vraj evolúcia minula. Z osobného blogu sa stal v jeho podaní článok v .týždni. Palko s Hríbom, ktorí s mojimi vyjadreniami voči Rúfusovi nemajú vôbec nič spoločné to schytali lebo nepodporili Radičovú.

Reakcia na príspevok

RE: add Hviezdoslav
autor: sarkozy
pridané: 05-03-2009 19:50


Môže byť. Ani ja nie som odborník, taký je môj dojem. Pripúšťam ,že znalec sk literatúry by ma mohol zotrieť. Tento dojem sa však nezakladá priamo na vyslovených názoroch básnikov v štýle "čo tým chcel básnik povedať", ale na zvláštnom štýle. Je mi zvláštne, že mestskí vzdelaní ľudia píšu takým spôsobom - pýtam sa čo hovorí ten spôsob hovorenia a výrazu. Prečo je ich jazyk práve týmto spôsobom neosobný? Podobne ako existuje povedzme budovateľský štýl, je tu ešte tento "prostý".

Rád by som ešte oznámil, že som zmenil názor, že Rúfus paktoval s chrapúňmi - podľa všetkého to bol v podstate slušný človek, ktorý sa vyhýbal politike. Nemá každý povinnosť sa demonštrtívne upáliť. Ale básnik to až taký úžasný nebol. Môj názor je teda opačný Hríbovmu, ktorý si myslí, že to bol veľký básnik (o čom sa vraj máme všetci zhodnúť), ale nemorálny.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group