ISSN 1335-8715

13-08-2008   Marián Šarkőzy   Komentáre   verzia pre tlač

Čo prinesie svetovláda Baracka Obamu?

Nástup B.O. do prezidentskej funkcie je nevyhnutný, nakoľko je dôsledkom momentálne celosvetového trendu nástupu triednych šplhúňov do vlád. Proti tomu sa nedá robiť vôbec nič. Nástup šprtov prichádza na západe pravidelne so striedaním hospodárskych cyklov.

Reakcia na príspevok

jedinec v širšom kontexte
autor: A.Galovičová
e-mail: slovindia@kvalitne.sk
webstránka: http://slovindia.greenheat.sk
pridané: 06-11-2008 3:02


Každý jedinec, aj šprt, pôsobí v širšom kontexte. Pošlite nášho šprta vyhrať americké voľby za prezidenta, či uspeje. Ťažko, aj keby ovládal perfektne anglicky, čo u šprta by nemusel byť problém. Lebo Amerika je nastavená na také tempo, ako obrazne povedané NHL. Aj slov.hokejista - šprt, by sa tam nedostal. A kto to tempo, tlak obstojí, tak je už "šprt na entú" - nová kvalita. A v kontexte tímovej "paťky", stačí, ak bude v tempe presne prihrávať, ani góly nemusí vedieť strieľať.
Podobne černoch (mulat)so svetovými skúsenosťami, kedy prešiel výchovou od a-z, s moslimským, kresťanským, africkým, budhistickým,radikálnym atd. pozadím, stači, keď nebude nikoho diskriminovať,v domácom i medzinárodnom kontexte. A odmakajú za neho ostatní špinavú prácu a "skórujú", vyhrajú mu zápasy.
Lebo dnes sa stráca sila "rastu" v žabomyších šarvátkach, na všetkých úrovniach, od rodín počnúc a na medzinárodnom poli končiac. Aj preto padá Ježišove učenie v praxi, lebo namiesto lásky je kritika, namiesto porozumenia je kritika, namiesto pomocnej ruky je kritika, namiesto odpustenia je kritika. Svet neriadia šprtovia, ani národy. Ale "vyšší princíp". A pokrok, mier vo svete je úmerný nie osobnosti prezidenta ako jedinca, či v širšom kontexte s celou vládnou suitou, a medzinárodným nerworkingom, ale sebapoznaniu ako spoluaktéra zmeny.
Každý jedinec vysiela signál. Aj Obama. Aj keby nemal nijaké vízie, a to je trúfalosť takto hodnotiť z drobného SK, už len absolvovať Harvard sťaby černoch je o vízii porvať sa s predsudkami, a rozbiť ich. A ako konštatoval Gordon Allport"ľahšie rozbiješ atóm, než predsudok". Ale toto nedokážu pochopiť ľudia s kvazi-víziami, prešpikovaní predsudkami. Aj keď nemuseli byť na škole vôbec šprtovia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group