ISSN 1335-8715

23-09-2008   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Akadémia klasickej ekonómie 2008/09

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s Vysokou školou manažmentu otvárajú v akademickom roku 2008/09 ďalší ročník cyklu seminárov o ekonómií pod názvom Akadémia klasickej ekonómie (AKE).

Reakcia na príspevok

RE: Nazov AKE
autor: jakubjost
pridané: 26-09-2008 16:58


Petra Gondu by som myslim mohol povazovat za nasledovnika klasickej ekonomie (v tom vyzname, v akom to pouziva svet). Jeho kniha ma presne crty podobnych uvah Smitha ci Marxa. Vsimni si, ze zmiesava politiku, etiku a ekonomiu, to vsetko tvori jednu masu. Je to na skodu? Podla mna rozhodne nie. Tym samozrejme nevravim, ze by som nenasiel viacero vyhrad:).

Ale ty ROZHODNE nie si rovnaky pripad. Pokial ide o principy, ekonomia je veda, ktora skuma rozhodovanie trhovych subjektov o volbe v podmienkach vzacnosti. Toto velmi dobre plati aj v pripade, ze nie su naplnene viacere z Petrovych principov, preto si myslim, ze cast, okrem politiky, etiky a ekonomie, tvori aj ideologia. U neho vedla seba stoja hodnota, uzitocnost, vlastnictvo, vsetko svorne, ako Marx :), akurat s rozdielnymi zavermi.

Ale opakujem, to je diametralne odlisne od toho, co tvrdis ty. To je protirecenie na protirecenie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group