ISSN 1335-8715

23-09-2008   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Akadémia klasickej ekonómie 2008/09

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s Vysokou školou manažmentu otvárajú v akademickom roku 2008/09 ďalší ročník cyklu seminárov o ekonómií pod názvom Akadémia klasickej ekonómie (AKE).

Reakcia na príspevok

RE: co hovoria
autor: jakubjost
pridané: 26-09-2008 16:50


Skripta z EUBA? Pocuj chlape, neser:). Autorov o ktorych sa tu bavis som cital. Rozumieme si? Cital som ich vsetkych jak ich menujes. Viem o com pisali, PRECO tak pisali, ake to ma implikacie, a poznam aj ich kritiky. Zdoraznujem to posledne...to, ze niekto nieco kritizuje dlho, neznamena, ze je to kritika k veci. Som presvedceny, ze nemas vobec ziadnu vedomost o rozdieloch ponatia pricin monetarnych kriz napriklad medzi Hayekom a Rothbardom, o kritike Rothbardovej welfare theory a nadej si nedrzim ani pri tom, ci skutocne vies to, ze Hayekova socialna filozofia, tak ako jeho ekonomia, ma nejednoduche metodologicke predpoklady, ktore su spornou otazkou pre najvacsie hlavy tohto sveta, a ze ma rovnako nejednoduche implikacie, a ci vies rozdiel pri metodologii v ekonomii ako takej, to uz sa ani neodvazujem hadat.

V Nemecku sa presne to iste v 30-tych rokoch neudialo.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group