ISSN 1335-8715

23-09-2008   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Akadémia klasickej ekonómie 2008/09

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s Vysokou školou manažmentu otvárajú v akademickom roku 2008/09 ďalší ročník cyklu seminárov o ekonómií pod názvom Akadémia klasickej ekonómie (AKE).

Reakcia na príspevok

RE: ...
autor: jakubjost
pridané: 26-09-2008 13:44


Melon a slnko su si podobne...obe maju staby gulaty tvar. Rozhodne je to vsak nieco celkom ine. Mozno Bastiatovi krivdim, ale povedz mi jeho prinos k ekonomickej vede.

Vo vseobecnom zmysle slova? A ten je aky? Ze patrili do kulturneho prudu klasicizmu? Alebo ze je to klasicka ekonomia v zmysle toho chlapika v reklame na Nescafe s cervenym zupanom? Ide o konstrukt, ktory straca obsah a ekonomiu deli na akusi klasicku a mainstreamovu, kde klasicka je proti statnym zasahom a mainstreamova za ne. Lenze take jednoduche to cele nie je, nestaci nalepit nalepku "dobre" a "zle" a hotovo. Straca sa tym vyznam slova "klasicka", tak ako sa straca vyznam slova "tradicia" pri tradicnych hodnotach.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group