ISSN 1335-8715

23-09-2008   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Akadémia klasickej ekonómie 2008/09

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s Vysokou školou manažmentu otvárajú v akademickom roku 2008/09 ďalší ročník cyklu seminárov o ekonómií pod názvom Akadémia klasickej ekonómie (AKE).

Reakcia na príspevok

Libertarian a coobiaq
autor: jakubjost
pridané: 25-09-2008 22:45


libertarian...takto, nebudem reagovat na vsetko, pokial si nevyjasnime dve veci.

a) Pouzivas pojem klasicka ekonomia v uplne odlisnom vyzname, ako ho pouziva ekonomicka veda, filozofia, ktokolvek koho poznam. Nie som vopred zaujaty voci novatorstvu, aj vo vedeckej klasifikacii. Bolo by vsak namieste povedat, preco mame prijat (vyhradne) tvoju klasifikaciu. Dovod, preco prijimame tu (zdaleka nielen) "moju" je ten, ze pri skumani vedy ako takej sa riadime predmetom jej skumania, resp. objektom, teda CO skuma, a potom nastrojmi, metodologiou, ktore k tomu pouziva, teda AKO skuma. Detailnejsie som rozdiel popisal hore. Ak chces zaviest nove delenie na zaklade vztahu socialnej vedy k statnym zasahom, rad si na jeho oddovodnenie pockam. Plus prosim napis, co si teda TY vlastne predstavujes pod klasickou ekonomiou a ktorych ekonomov by si tam zaradil.

b) Tu mam dost problem. Pises:

"Kto z dnesnej ME realizovanej v USA nepochopi obludnost ME, tak je
1. hlupak
alebo
2. vyhovuje mu to osobne"

Podme na to vylucovacou metodou. Mam nejaky osobny prospech z uplatnovania statnych zasahov, resp. ME? Co pod tym rozumieme? Peniaze, profit? Ak ano, tak takyto prospech nemam...mam z toho intelektualny profit, teda argumentacne verim takym pristupom.

Zostava mi teda, ze som hlupak. A to by som sa s dovolenim ohradil. Ver, ze ked som si dnes cital tvoje prispevky, napadlo mi 8 sposobov ako ta strapnit a za kazdym z nich by som mohol napisat, ze si hlupak. Na take ja neverim a nevidim dovod, aby sme sa tak castovali, ci aby sme tak castovali mainstreamovych ekonomov (aj ked si radsej pockaj na tvoju odpoved k a) aby sme vedeli, co to vlastne mainstream je).

coobiaq...mas velmi mylne dojmy.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group