ISSN 1335-8715

13-08-2008   Marián Šarkőzy   Komentáre   verzia pre tlač

Čo prinesie svetovláda Baracka Obamu?

Nástup B.O. do prezidentskej funkcie je nevyhnutný, nakoľko je dôsledkom momentálne celosvetového trendu nástupu triednych šplhúňov do vlád. Proti tomu sa nedá robiť vôbec nič. Nástup šprtov prichádza na západe pravidelne so striedaním hospodárskych cyklov.

Reakcia na príspevok

RE: osetsko
autor: Peter Spáč
webstránka: http://www.spac.blog.sme.sk
pridané: 19-08-2008 1:21


Libertarian, ono sa ani neda realne stanovit pevna hranica, kde zacina a konci demokracia a kde uz nasleduje nieco ine (ono samo osebe aj diskusia o tom, co je demokracia uz moze prejst do nekonecna)

Staci si ako priklad zobrat Freedom House a ich rebricek krajin podla blizkosti k demokracii a slobode. Nikde tam nenajdes nieco take ako pevne hranice a mantinely oddelujuce jednotlive kategorie rezimov, naopak vsetko je to jedna skala, na ktorej sa podla poctu bodov umiestnuju jednotlive staty. Takze rozdiel medzi liberalnou demokraciou a trebars volebnym autoritarizmom (co je samo osebe dost divny nazov, kombinujuci len tazko zlucitelne prvky) je napr. 1,5 boda.

Podobne schumpeteriansky model demokracie, zalozeny na volbach a elitach uz dnes nie je bezne chapany ako "plnohodnotna" forma demokracie a skor sa dava do jednej kategorie s roznymi "takmerdemokraciami", ktore maju urcite chyby na krase.

Jednoducho povedane, nehladaj pevne kontury jednotlivych typov rezimov, pretoze ani na vedeckej urovni sa k nim spolahlivo nedopatras


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group