ISSN 1335-8715

13-08-2008   Marián Šarkőzy   Komentáre   verzia pre tlač

Čo prinesie svetovláda Baracka Obamu?

Nástup B.O. do prezidentskej funkcie je nevyhnutný, nakoľko je dôsledkom momentálne celosvetového trendu nástupu triednych šplhúňov do vlád. Proti tomu sa nedá robiť vôbec nič. Nástup šprtov prichádza na západe pravidelne so striedaním hospodárskych cyklov.

Reakcia na príspevok

RE: Lebo demokracia je vlada PRIEMERU
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 14-08-2008 9:43


Pozoruhodnee je, ze "uspesny karierista" je tu stotoznovany s priemernym clovekom - akoby to ani nepisal praviciar.

Ci je demokracia vlada priemeru? Ano, demokracia je o kompromisoch vo svete konfliktnych idei. Bud je dohodnuty kompromis alebo vojnu na streche. Na priemere nie je nic zle, ved aj Libertarian je v podstate priemerny clovek, aj Rogue Keeper je v podstate priemerny clovek. Ak by demokracia nebola vladou vacsiny tak koho by mala byt vladou?

Nie je vobec smutne ak volici kritizuju, ze prezident/vlada je zly, to je typicky libertariansky alibizmus. Je to prave naopak prejav obcianskej ZODPOVEDNOSTI, stav uvedomenia a jasny signal vlade/prezidentovi, ze ak nebude reprezentovat ich zaujmy, bude demokraticky nahradeny - kritika vladnucej elity zdola je podstata fungujucej demokracie.

Obama je stelesneny Americky Sen priemerneho Americana. Po dlhom case ide na tron supervelmoci zasadne obycajny clovek, naviac afroamerican, ktory nepatri do elitneho klanu, ani nebol vychovavany v tajnych spolkoch na pripravu prezidentov. Obycajny pravnik a selfmademan, ziadna oteckova tlacenka, nabubreny supermacho ani pop-fejs z reklamy.

To samozrejme neznamena ze je dokonaly, lebo to nie je nikto.

Ci nieco prevratne prinesie? Neprinesie. A priemerna vacsina ani nechce aby nieco prevratne prinasal. Zmeni sa geopoliticka taktika Ameriky ale ciele ostanu rovnake, lebo to by prestala byt Amerika Amerikou.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group