ISSN 1335-8715

27-07-2008   Andrej Beňo   Slobodný trh   verzia pre tlač

Univerzita ako produkt spontánneho poriadku

K téme systému slovenského vysokého školstva a nevyhnutnosti jeho reformy sa už na Slovensku prelialo hodne atramentu (a na tomto fóre nie menej). Osobne za jediný konzistentný návrh reformy považujem zavedenie trhových prvkov do systém, t.j. keď už nie jeho úplnú privatizáciu, tak aspoň spoplatnenie vysokoškolského štúdia.

Reakcia na príspevok

RE: clanok
autor: jakubjost
pridané: 03-08-2008 18:23


Univerzita je idealnym centrom...ma vyskum a vzdelavanie. Ak si stat plati naj vedcov, tak od nich pozaduje aj vzdelavanie. Je to intelektualne stimulujucejsie. Ak teda prijmeme, ze stat nieco potrebuje, teda si to zaplati, tak je to jasne, nie? Rovnako tak idea nejakeho masoveho vzdelania.
.
O cirkvi som vlastne nic nehovoril. Islo len o to, ze volakedy mal vzdelanie v spolocnosti UPLNE INU funkciu ako dnes. Dnes vidime svet ocami vedy a ocami blahobytu, vtedy prevladal nabozensky pohlad.
.
Napokon, dnes stale vznikaju AJ spontanne univerzity. A viacere funguju velmi dobre. Prave to zameranie vsak trochu na okraj odsudzuje smery, ktore nie su de rigueur vedecke, resp. profitabilne. Bolo by mozno tiez zaujimave, z akych zdrojov pochadzali peniaze studentov, ktori si vzdelanie platili...cize skumat dopyt a ponuku.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group