ISSN 1335-8715

20-04-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Holokaust, osvienčimská lož a sloboda prejavu

Holokaust je veľmi citlivá, dá sa povedať kontroverzná téma. Diskusia o ňom je často podfarbená skôr emóciami ako faktami. Návrh Daniela Lipšica vypustiť osvienčimskú lož z trestného zákona sa rovná kacírstvu. Kde sú však hranice slobody prejavu? Týka sa holokaust iba Židov? Bol holokaust iba zakopnutie alebo bol priamo podmienený modernitou? Na tieto a ďalšie otázky by som chcel načrtnúť odpoveď vo svojej štúdii.

Reakcia na príspevok

RE: o com to je ?
autor: Peter Kovar
pridané: 31-07-2008 11:05


vzdelanie a odbornost Eca nepopieram, jeho objektivitu a racionalnost vsak v mnohom ano. Keby si videl jeho sucasne vyhlasenia (Prirovnava tuto vladu k fasizmu, myslim Berlusconiho dokonca nazval rasistom). Nedavno v Il Giornale ho jeden predstavitel "stredu" Nazval clovekom plnym nenavisti. a okrem toho je aj pokrytec, povedal, ze ked Berlusconi vyhra, odstahuje sa z Talianska. Bohuzial, nam tu este furt pili usi a kazdy druhy den je jedna z jeho mudrosti prezentovana na RAI v TG (TeleGiornali) televizne noviny

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group